Piwnice Egeru – tam napijesz się najlepszego Egri Bikavér.

W Dolinie Pięknej Pani (Szépasszonyvölgy) zawsze znajdziesz najlepsze wino z okolic Egeru. Poniżej lista wybranych piwnic, które na pewno Cię nie zawiodą. Miejsca gdzie wytwarzanie wina to nie tylko biznes, ale pasja i poszanowanie winiarskiej tradycji regionu. Piwnica nr 14 Kiss Pincészet Piwnica nr 22 Greg Vin Piwnica nr 26 Besenyei Borház Piwnica nr 27… Czytaj dalej Piwnice Egeru – tam napijesz się najlepszego Egri Bikavér.

Eger to nie tylko miasto wina.

W mieście Eger czeka na nas wiele atrakcji nie koniecznie związanych z winem. Eger to idealne miejsce dla miłośników wszelkich kąpieli. Źródła termalne odkryte przez Turków to jedna z większych atrakcji w Eger. Dla miłośników basenów najlepszym wyjściem będzie wizyta na Kąpielisku Mezőkövesdi Jeżeli potrzebujesz relaksu możesz odwiedzić uzdrowisko wód leczniczych Egerszalók. Dla tych, którzy… Czytaj dalej Eger to nie tylko miasto wina.

Dolina Pięknej Pani pełna Egri Bikavér.

Dziesiątki piwnic z najlepszym czerwonym winem Egri Bikavér. 15 minut spacerem od centrum miasta znajduje się centrum winiarskie w Eger. To słynna Dolina Pięknej Pani, która nazwę prawdopodobnie wzięła od bogini Miłości, której tutaj ludzie składali ofiary. Inne podania głoszą że swoją nazwę miejsce wzięło od przepięknej sprzedawczyni win w jednej z piwnic, lub pewnej… Czytaj dalej Dolina Pięknej Pani pełna Egri Bikavér.

Eger miasto Egri Bikavér.

Eger – Miasto na Węgrzech położone u podnóża gór Bukowych. Eger założone na początku XI wieku. Położone nad potokiem Eger między Górami Bukowymi a górami Mátra. Przez ponad 100 lat zajęte przez Turków. Odzyskane pod koniec XVII wieku. Strawione przez pożar w 1800 roku. Mimo burzliwej historii w mieście zachowało się wiele zabytków dokumentujących najlepsze… Czytaj dalej Eger miasto Egri Bikavér.

Kékfrankos szczep idealny dla Egri Bikavér

Egri Bikavér to kupaż przynajmniej trzech szczepów z okolic miasta Eger. Aby wino mogło nosić dumnie nazwę Egri Bikaver musi spełnić kilka warunków. Musi być mieszanką szczepów z regionu winiarskiego Eger. Z tym, że jednego szczepu nie może być więcej niż 50 % i nie mniej niż 5%. Do produkcji Egri Bikavér dopuszcza się 13… Czytaj dalej Kékfrankos szczep idealny dla Egri Bikavér

Egri Bikavér czerwone wino które pokochasz.

Wspaniałe, czerwone, wytrawne, węgierskie wino to Egri Bikavér . Minęły czasy gdy w sklepach była dostępna Bycza Krew tylko z węgierskich spółdzielni winiarskich. Teraz na półkach specjalistycznych sklepów winiarskich można znaleźć prawdziwe perełki z okolic miasta Eger. Na działach z alkoholami w największych sieciach handlowych spokojnie znajdziemy całkiem niezłe butelki Egri Bikaver. Czasy gdy to… Czytaj dalej Egri Bikavér czerwone wino które pokochasz.